Canon EOS 500D prostě funguje a funguje
22.11.2015

I po téměř šesti letech provozu a cestách všude možně po světě 500D běží jak švýcarské hodinky. V kombinaci s fotografiemi z iPhone 5 a nyní 6S prostě ještě nějakou dobu vydrží. Dokoupen byl pouze nový popruh od Tchiba :-) a silikonový kryt těla fotoaparátu od firmy easyCover.

Aktuální fotoaparáty

Nikon 1 J2 White

Nikon 1 J2492-580-90

První pokus pořídit si něco menšího s výměnnými objektivy. Běží na firmware 1.2 a trochu se zlepšila rychlost, pořád ale oproti klasické zrcadlovce zaostává. Fajn jsou kreativní režimy například s možnosti fotit černobíle s jednou vytaženou barvou, nebo HDR či panorama.

Canon EOS 500D

Canon EOS 500D

Již delší jsme uvažovali o druhém těle, abychom nemuseli neustále měnit objektivy na našem Canonu 350D, ale nakonec nás k rozhodné akci přinutilo to, že náš první Canon začal mít problémy  s ostřením a bude nutné ho poslat do opravny. Takže k nám domů dorazil nový foťák vybavený Canon objektivy se stabilizací, jeden 18 – 55mm, druhý 55 – 250mm a hlavně také s možností natáčet HD video. Pořízen 14.12.2009:-)

Konica Minolta DiMAGE X1

X1
Tuhle krásku si bereme vždy, když je zapotřebí něco malého, byla s námi na Korsice, v Turecku a Egyptě. Máme k ní i podvodní pouzdro, ale to jsme ještě nepoužili. Zatím to vypadá, že bude mít premiéru při fotografování Erika na plavání. A takhle tedy v něm X1 vypadá.

Podvodní pouzdro mc-dg1

Minolta DiMAGE F300

F300
Pokud chceme zaručeně super fotky, nerozmazané, zaostřené, no prostě krásné tak tahle stařičká Minolta nám je udělá. Byla s námi už na spoustě cest a nikdy nezklamala a fakt doufáme že ještě pár let vydrží. Používají se v ní AA baterie a tak je jednoduché ji na cestách v autě dobíjet. Nemá ráda zimu a tak ji bereme jen do teplých krajin.

Fotoaparáty minulé:-)

Canon Eos 350D

Eos 350D

Použit při cestách na Korsiku 2006, Egypt 2006, Turecko 2007, USA 2008. Fotoaparát máme v kombinaci s objektivy od firmy Sigma :
– širokoúhlý objektiv 10 – 20 mm F4-5.6 EX DC HSM

– zoom 28 – 200 mm F3.5-5.6 DG Macro.

 

Konica Minolta DiMAGE A2

Konica Minolta A2

Tak tahle strojovna od Minolty byla jejich labutí písní a společnost nám dělala např. v Katalánsku v roce 2005. Byl to poslední špičkový model Minolty před prodáním divize firmě Sony. Měla stabilizaci na čipu a byla úžasná.

Konica Minolta DiMAGE X50

Konica Minolta DiMAGE x50

Další xko v naší sbírce, chudák nám upadlo při focení na Malé straně a pak už nikdy nezaostřovalo a nakonec ho jedné naší kamarádce ukradli…

Minolta DiMAGE Z1

Minolta Z1

Tak s tímhle ultrazoomem jsme fotili naše první společné výlety do Rakouska a okolních zemí. Dělala moc pěkné fotky a na Minoltu to byl i poměrně svižný fotoaparát.

Minolta DiMAGE F100

Minolta DiMAGE F100

Předchůdce naší F300 s čtyřmi megapixely a navíc byla v krásné modré barvě. Lepší obrázek jsem už na webu bohužel nenašel, ale ta modrá foťáku děsně slušela.

Minolta DiMAGE X

Minolta DiMAGE X

Zakladatel rodu X byl s námi v Mexiku v roce 2002 společně s nabíječkou, dvěma akumulátory a kartoami o velikostech 16 a 64 MB.

Minolta DiMAGE S404

Minolta DiMAGE S404

Tak tenhle foťák jsme měli už opravdu hodně dávno a mám takový pocit, že se ani za hranice nedostal. Pamatuji si, že první fotky s ním jsem dělal v Pruhonickém parku a fotil trošičku do zelena:-)

Minolta E201

Minolta DiMAGE E201

Tak tohle byl můj úplně první fotoaparát značky Minolta a začátek dlouhé řady výrobků této firmy, které jsem měl. Dokonce jsem tuhle firmu propagoval kde to šlo a mnoho mých známých a třeba i moje sestra fotila přístroji téhle značky. Zůstal jsem jim věrný až do trpkého konce a jejich převzetí firmou Sony. Pak jsem přešel ke Canonu.